Lucidné obrazy v snoch

Objednávanie:

Knižka sa dá objednať cez správu pre Vedomé snívanie alebo cez mail: z.foltynova@gmail.com.

Po zaplatení 19 eur na účet, Vám bude knižka poslaná poštou. V cene (19 eur) je aj balné a poštovné. Do správy pre prijmateľa napíšte meno a adresu.

Je možnosť zakúpiť si aj pdf verziu knihy v cene 12 eur na našom eshope.

ÚčetIBAN: SK84 0900 0000 0006 3031 2930

O čom je kniha?

A čo sú to tie lucidné sny? Často sa pýtajú ľudia, ktorí radi snívajú. Autorka v knihe podáva základnú teóriu o fenoméne lucidných snov a na vlastných snoch čitateľa sprevádza celým procesom lucidného snívania. V knihe nájdete 34 nelucidných snov, 21 prelucidných snov, 13 snov o okamihu nadobudnutia lucidity a 20 snov o šiestich úrovniach samotnej lucidity. Sny sú opísané zrozumiteľne, sú ako detektívny príbeh, čitateľ chce rýchlo prísť na koniec knihy, aby videl rozuzlenie zápletky. Lucidné obrazy v snoch sú skvelá kniha pre tých, ktorí radi snívajú a chcú sa v snoch posúvať ďalej. Lucidné snívanie je niečo ako trenažér zručnosti na vedomú tvorbu v realite. Čím viac bdelosti dosiahneme v lucidnom sne, tým budeme bdelejší aj v realite a, naopak, to platí tiež. Sny a realita nie sú od seba oddelené. Ak sa naučíme lucidne snívať a vedome tvoriť v sne, potom aj v realite budeme ľahko realizovať svoje túžby a zámery. Každý sen je ilustrovaný zaujímavou čiernobielou fotografiou.

Hlavná hrdinka knihy prechádza cez jednotlivé krátke epizódy vrstvami svojho nevedomia. Počas tohoto procesu sa stáva čoraz viac vedomejšou bytosťou. Začína chápať procesy, ktoré bežia v podvedomí a ako sa tieto procesy prejavujú v jej reálnom živote. Postupne si uvedomí, že zmeny musí uskutočniť najprv vo svojom vnútri, až potom sa tieto zmeny manifestujú vo vonkajšom prostredí. Pochopí, že ona sama je tvorcom vlastného života a je za svoju tvorbu plne zodpovedná.

Kniha rozvíja čitateľovu vlastnú fantáziu a imagináciu, pomáha mu pochopiť jeho vlastný snový svet a podnecuje ho rozmýšľať o svete a sebe za hranicami bežných vecí, na ktoré je zvyknutý. Narúša komfort jeho mysle a ega, ktoré mu poskytujú umelý pocit bezpečia. Čitateľ podniká spolu s autorkou cestu do ríše snov a má tak šancu pochopiť procesy vo svojom nevedomí. Do svojej osobnosti môže integrovať aj skryté zákutia svojho nevedomia a stať sa tak celistvejšou bytosťou.

Ukážka z knihy:

Osobný príbeh knihy:

Knihu som začala písať v roku 2020 na podnet svojich priateľov, ktorých lucidné sny veľmi zaujímajú. Radi by ich snívali, no napriek ich úsiliu sa len občas niekomu z nich podarilo vysnívať lucidný sen. Túžili mať príklad lucidných snov z prvej ruky. Autorka sníva lucidné sny, a tak sa rozhodla svojim priateľom vyjsť v ústrety. A výsledok je ozaj zaujímavý. Veď posúďte sami, čo prví čitatelia o knižke povedali:

„Milá Ana, snivkyňa, práve som dočítala tvoju knihu … hneď sa cítim lepšie … podarilo sa ti sprostredkovať mi dotyk toho magična, ktoré tu je, len ho nevidíme pre hmotu a naše starosti … úžasné sny a krásny záver:) … ďakujem za zážitok!“
Tina D.

„Skvelá kniha pre tých, ktorí radi snívajú a chcú sa v snoch posúvať ďalej. Autorka nás prevádza rôznymi úrovňami snov. Na konkrétnych príkladoch jasne ukazuje, že i lucidita má svoje úrovne a špecifiká. V knihe je to zrozumiteľne vysvetlené. Na jej vlastných snoch si uvedomujeme rozdiel medzi úrovňami snívania. Ale zároveň s jej snami nemáme problém sa stotožniť, sú opísané veľmi dobre, sú ako detektívny príbeh, rýchlo chceme prísť na koniec, aby sme videli rozuzlenie zápletky. Hor sa teda do čítania a do snívania lucidnych snov. Myslím, že s touto knižkou to pôjde ľahšie.“
Mary R.

Spolupracovníci:

Knihu napísala ZuzAna Foltýnová pod menom Ana Foltýnová, texty skorigovala Mirka Ďuricová, fotku na obálke nafotil Ďurino Shelley, fotky vo vnútri knihy nafotila Mona Heart, Waldemar Švábenský knihu zalomil a pripravil do tlače a Robo Spišský ju v tlačiarni Neumahr vytlačil.