O mne

O mne
Ing. Zuzana Foltýnová

Som sprievodkyňa a terapeutka pre spánok a sny – zaoberám sa snami viac ako 35 rokov, som spisovateľka a zberateľka snov, prednášam a robím workshopy v oblasti spánku a snov. Napísala a vydala som knihy – Spomenúť si/36 snov, Snový cestopis Bratislavy/sedem brán, 33 snov Xyché, Snové telá a Lucidné obrazy v snoch.

Žijem s rodinou s dvomi deťmi a vyžlou v Bratislave, v petržalskom paneláku. Vyrastala som na Záhorí, vyštudovala som Chemicko technologickú fakultu. Už na vysokej škole, keďže ma štúdium až tak nebavilo som chodila na rôzne akcie ako folkové koncerty, vernisáže, do Mladosti na kino náročného diváka a podobne. Tu niekde je začiatok obdobia, kedy som si začala vedome klásť otázku kto ja vlastne som.

Začala som sa zaujímať o filozofiu, ezoteriku, mystiku a sny. A práve v tomto období som si aj začala viesť snový denník, dnes ich mám ozaj veľkú zbierku. A pred viac ako 10 rokami som sa práci so snami začala venovať cieľavedome. Súviselo to s uvedomením, že sny sú mojou súčasťou, že nemusím odpovede na mnohé moje otázky o bytí hľadať mimo seba, ale v sebe. A tak som pred spaním začala klásť otázky a postupne mi k nim prichádzali sny. Takto vzniklo aj mojich 5 knižiek.

Mojim zámerom je pomáhať ľuďom chápať svoje sny, vedieť využiť ich fantastický potenciál, pomocou ktorého môžu porozumieť kto sú, odkiaľ prichádzajú a kam idú. Sny sú úžasný nástroj sebapoznávania, prinášajú možnosť napojiť sa na svoj vlastný zdroj a pomáhajú tvoriť si svoju vlastnú realitu. A vedeli o tom aj takí velikáni ako Sigmund Freud, Carl Gustav Jung alebo Albert Einstein.