Usadlosť ako sen/Tvorba podľa posvätnej geometrie

Objednávanie:

Knižka sa dá objednať cez mail: z.foltynova@gmail.com alebo priamo platbou na zadaný účet.

Po zaplatení 19 eur na účet, Vám bude knižka poslaná poštou. V cene (19 eur) je aj balné a poštovné. Do správy pre prijímateľa napíšte meno a adresu.

Je možnosť zakúpiť si aj pdf verziu knihy v cene 12 eur. Do správy pre prijímateľa napíšte svoj email.

Účet IBAN: SK84 0900 0000 0006 3031 2930
O ČOM JE KNIHA:
ako si usporiadať životný priestor podľa hlbších zákonitostí vo vesmíre
ako si postaviť svoju usadlosť podľa posvätnej geometrie
ako vytvoriť miesto, ktoré bude nielen esteticky pôsobiť, ale bude aj energeticky vyvážené a bude prispievať k vašej celistvosti a blahobytu
ČO V KNIHE NÁJDETE:
KNIHA PRVÁ
Stretnutie s minulosťou – ako bola postavená usadlosť v mojom detstve, na dome mojich starých rodičov Ondreja a Márie, kde som žila do svojich 7 rokov. Dozviete sa 7 krátkych príbehov o podbrání, studni, dome, včelách, stodole, vani a o záhrade.
KNIHA DRUHÁ
Vízia a projekt usadlosti zo 7 snov – ako som vytvorila usadlosť na základe snov, ktoré sa mi snívali. Jednotlivé sny sú prepojené na stavby, ktoré sa na usadlosti nachádzajú a príslušné tvary posvätnej geometrie –
hexaéder – vstup
ikozaéder – studňa
tetraéder – dom
oktaéder – včelín
dodekaéder – stodola
guľa – jazierko
Kvet života na guli – záhrada
KNIHA TRETIA
Pojednanie o posvätnej geometrii – ako som hľadala v literatúre koreláciu medzi mojimi snami a stavbami podľa posvätnej geometrie. Nachádzala som súvislosti medzi starými stavbami v Egypte, Indii, Turecku, Izraeli, Grécku, Francúzsku a mnohých ďalších krajinách. A našla som aj presahy do modernej architekúry ako je mrakodrap v Londýne 30 St Mary Axe alebo Milwaukee Art Museum v USA a veľa iných.
V tretej kapitole tiež nájdete pojednanie o multidimenzionalite človeka, o čakrovom systéme a jednotlivých telách človeka a ako som prepojila všetky tri základné úrovne bytia – telo, duša, vedomie do jedného Celku.

OSOBNÝ PRÍBEH KNIHY

Knihu som začala písať v roku 2021, ale príprava na jej napísanie trvala viac ako 40 rokov čítaním kníh z oblasti filozofie, náboženstva, architektúry, starých kultúr Egypta, Indie, Číny, Mayov a tak ďalej. Prvotným impulzom k písaniu bol sen, ktorý je aj v knihe.  Uvidela som v ňom postavenú usadlosť podľa jemnohmotnej energetiky a posvätnej geometrie. Následne som zadala zámer, aby sa mi v snoch ukázali súvislosti medzi jednotlivými čakrami, objektami posvätnej geometrie a stavbami na usadlosti. Vysnívala som k zámeru sny, na základe ktorých som pochopila ako by mala byť usadlosť vystavaná podľa celostného systému. Všetky poznatky som vložila do tejto knihy a prinášam ich čitateľom, ktorí nestratili vieru v lepší svet.

TVORIVÝ TÍM:

– autorský text knihy – Ana Foltýnová / venuje sa snom viac ako 35 rokov, vydala 6 kníh o snoch
– grafický návrh a príprava do tlače – architekt a dizajnér Karol Rosmány
– ilustrácie – architektka a výtvarníčka Ľudmila Holíková
– digitálne kresby – dizajnér Andrej Rosmány
– jazyková korektúra – Zora Špačková
– tlač knihy –  Róbert Spišský u Neumahr s.r.o.
– vydavateľ – 7*noon – new media art