Lucidné sny a celoplošné testovanie

Kladiete si otázku – ako by mohli spolu súvisieť lucidné sny a celoplošné testovanie? Takto. Mám hotovú už piatu knihu o snoch – LUCIDNÉ OBRAZY V SNOCH. Veľmi rada by som ju vydala aj v tlačenej verzii. Na jej vydanie som oslovila veľké i malé vydavateľstvá, pretože zo svojich financií to už nedokážem zrealizovať. Vydavateľstvá knižku odmietli s tým, že to nie je ani próza, ani poézia, ani náučná literatúra, nemajú to kam zaradiť, čiže vedia, že sa knižka nebude predávať.
Tak som si podala žiadosť o štipendium na Fond na podporu umenia, ale pred dvomi týždňami mi prišlo vyrozumenie – nepodporíme. Dôvod na nepodporenie sa nájde vždy, rovnako tak by sa našiel dôvod aj na podporenie, keby…. keby mal Fond na podporu umenia dosť finančných prostriedkov. A tu sa dostávame k celoplošnému testovaniu.

V denníku Sme zo dňa 30.04.2021 sa píše cit.:
Celoplošné testovanie stálo Slovensko viac ako 478 miliónov eur. V piatok na to na tlačovej konferencii upozornilo mimoparlamentné Progresívne Slovensko, ktoré vyzýva, aby sa čo najskôr ukončilo.
Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22649667/koronavirus-progresivne-slovensko-vyzvalo-na-ukoncenie-testovania.html

Keby každý človek, čo sa snaží niečo pekné vytvárať, či sú to knihy, hudba, tanec, folklór, sviečky, oblečenie si podal žiadosť na FPÚ a Fond by každému dal 1000 eur, potom by mohol podporiť 478000 takýchto žiadostí. Chápete skoro pol milióna ľudí by sa nesmierne potešilo, že môžu niečo pekné vytvoriť. Viete aká úžasná tvorivá energia by to bola? Ako ľahko by sa potom aj ďalej týmto ľuďom darilo napĺňať svoje sny?
A pritiahli by k sebe ďalších ľudí, lebo tak ako priťahuje k sebe negativita, tak aj pozitivita, „vrana k vrane sadá“. A naše Slovensko by vďaka tomuto mohlo oveľa viacej prosperovať. A ľudia by nemuseli odchádzať pracovať do zahraničia. Znie to ako utópia, že? A čo ak nie? Čo ak by stačilo iba trošku vybočiť zo zabehaných koľají a urobiť to INAK. Proste nevyhodiť 478 000 000 eur na celoplošné testovanie. A podporiť tvorivých ľudí. Alebo zdravotné sestry. Alebo ….

A tak po dvojdňovej depke som sa rozhodla, že to skúsim ešte inak. Napísala som projekt na Startlab.sk, je to crowdfundingová spoločnosť, ktorá dáva šancu ľuďom ako som ja realizovať svoje sny. https://www.startlab.sk/projekty/2821-lucidne-obrazy-v-snoch/ Ak môžete, podporte prosím vydanie mojej knižky akoukoľvek sumou.

Ďakujem veľmi pekne.

A zároveň ďakujem vrúcne všetkým priateľom, ktorí vydanie knižky už podporili. Ku dnešnému dňu 10.6. sa vyzbieralo už 500 eur. Veľmi si vašu pomoc vážim.

S úctou
snivkyňa Ana ( Zuzana Foltýnová) a Vedomé snívanie

lucidné sny

A čo sú to tie lucidné sny?

Ľudia sa ma často pýtajú, čo za sny sú tie lucidné sny. Ako to už býva, odpoveď je jednoduchá a zároveň veľmi košatá.

Lucidný sen je sen, počas ktoreho si uvedomujeme, že snívame. Teda máme obyčajný sen a v istej chvíli príde jasné poznanie: Ja snívam! Toto je sen! Lucidné snívanie je niečo ako trenažér zručnosti na vedomú tvorbu v realite. Čím viac bdelosti dosiahneme v lucidnom sne, tým budeme bdelejší aj v realite a, naopak, to platí tiež. Sny a realita nie sú od seba oddelené. Ak sa naučíme lucidne snívať a vedome tvoriť v sne, potom aj v realite budeme ľahko realizovať svoje túžby a zámery.

Na mojom webe nájdete veľmi podrobnú sériu článkov, ktoré sa téme lucidity venujú. Kto sa o lucidné sny zaujíma, nech sa páči, môžete sa zahĺbiť u nás na stránke.

V tomto blogu by som chcela spomenúť jednu svoju krásnu príhodu z workshopu o lucidnom snívaní. V predkoronovom čase som robila workshopy o lucidných snoch v centre Kvet života. Na jeden z nich s názvom – Liečenie duše a tela sa prihlásilo 17 ľudí. V ten deň sa v Bratislave zároveň konali dva hokejové zápasy na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji a Bratislava sa stala neprejazdná. Na začiatok workshopu prišli štyria ľudia a čakanie na ďalších sme si krátili neformálnymi rozhovormi o lucidných snoch. Koho na workshop pritiahli aké osobné dôvody. Z jedného pána v strednom veku, majiteľa softwarovej spoločnosti, sa vynoril veľmi zdatný lucidný snivec. Bolo to moje prvé stretnutie s niekým kto lucidne sníva od detstva a túto schopnosť zdokonalil v plynutí času ozaj do majstrovstva. Dokázal lucidne snívať na požiadanie. Do snov si zobral akýkoľvek problém, ktorý bolo treba riešiť v práci a jeho zamestnanci si s ním nevedeli poradiť. A on ho v lucidnom sne vyriešil. Lucidné sny využíval na prácu a zábavu. Lenže po takom pracovnom lucidnom sne býval ráno veľmi unavený, ozaj ako keby makal 8 hodín nad vyriešením problému. Prišiel sa poradiť, či by som nevedela ako odstrániť túto únavu. A tak sme v debate našli koreň problému. Išlo o to, že človek má isté ustálené vzorce chovania. Jeden z nich je aj ten, že keď človek vykoná nejakú prácu, je po nej prirodzene unavený. V bežnej fyzickej realite to tak aj je. Lenže v sne to predsa tak nemusí byť. Spíme a telo oddychuje. Takže keď si človek ustáli vzorec chovania do snov – spím, snívam a oddychujem, bude ráno svieži, napriek tomu, že lucidne sníval a riešil programovanie. Dohodli sme sa, že ak toto nebude fungovať, tak sa mi ohlási a budeme hľadať iné riešenie. Viac sa neozval, takže verím, že ráno vstáva ako rybička aj s vyriešeným problémom.

Touto príhodou som chcela zároveň ukázať na význam lucidných snov, čo všetko je v nich možné – vzdelávanie sa, programovanie, učenie sa cudzích jazykov a vedecký výskum, zdravie a vnútorný rast – liečivé sny, riešenie rôznych tvorivých problémov, umelecké vízie, pomoc pri rozhodovaní sa v životných otázkach, realizovanie našich túžob a zábava, duchovné poučenia, pochopenie zmyslu a podstaty života a veľa iných vecí, ktoré si viete určiť vy sami.

Lucidným snom sa venujem aj vo svojej novej knižke – LUCIDNÉ OBRAZY V SNOCH, ešte stále môžete podporiť jej vydanie na Startlabe, pomôže každé euro.

Tak dolucidity, milí priatelia.

ZuzAna Foltýnová a Vedomé snívanie

Lucidné sny, koučing a Startlab

Odkedy som na Startlabe otvorila projekt na podporu vydania mojej 5 knihy o snoch – LUCIDNÉ OBRAZY V SNOCH , dostávam otázky, čo je to ten snový koučing, ktorý je jedna z možností odmien podpory.

Nepoužívam snáre a nikdy nehovorím klientovi význam jeho sna. Klient príde na jeho význam sám. Každý sen je multidimenzionálny, a tak je možné jeho význam uvidieť z rôznych úrovní. Keď ja vnímam sen z viacerých úrovní, neznamená to, že aj klient ho vníma tak isto. Nemá význam ukazovať klientovi iné roviny, keď on sám ich vo svojom sne nenachádza. Nevedel by pracovať ďalej v realite s takýmto posolstvom. Lenže práve o to ide – porozumieť významu sna a preniesť ho do bežného života, žiť ho.

Som iba sprievodkyňa snom klienta. Snový koučing je taká moja vlastná metóda práce so snom pre odvážnych, pre tých, ktorí chcú ísť do hĺbky a pochopiť svoj sen. Používam starovekú metódu – umenie klásť otázky, novodobo by sa dalo povedať, že svojich klientov koučujem. 

Klient mi napíše svoj sen, prečítam si ho a navnímam jeho energie a vzorce, ktoré sa derú z podvedomia na svetlo. A potom sa už len pýtam – čo pre teba znamená oheň? alebo voda? alebo zem? A klient odpovie. Čo človek to úplne iný význam. Klient má čas o svojich odpovediach popremýšľať koľko potrebuje, keď chce prácu ukončiť povie iba, že ďalej už nejde. Zväčša ale prídeme spolu na koniec cesty, kde klient pochopí hĺbku svojho sna. Mnoho ráz sa ľudia rozplačú alebo začnú smiať, pocítia odrazu nával energie. Ľudia, ktorí boli zúfalí, unavení, apatickí, vyčerpaní sa často zmenia do hodiny. Pochopia informácie, ktoré sa im snaží odovzdať ich vlastné nevedomie. A postupne dokážu tieto informácie začleniť do svojho bežného života. A ich život sa začína meniť k lepšiemu.

Milujem túto prácu, je to taký môj drobný príspevok k svetovému mieru. A milujem svojich klientov, ktorí sa odvážne vrhnú do hĺbok svojho bytia, aby sa z nich vynorili o niečo vedomejší a tak šťastnejší.

Želám všetkým snívačom krásne sny.

ZuzAna Foltýnová a vedomé snívanie